• Į pradžią
  • Apie mus
  • Produktai
  • Kaip įsigyti
  • Straipsniai
  • Receptai
  • Kontaktai
  • Nuorodos

Goji uogos (125 g), Infinity Foods


Saulėje džiovintos dygliuotojo ožerškio (Goji) uogos.

Dygliuotasis ožerškis (lot. Lycium chinense) auga Kinijoje, Mongolijoje ir Tibeto Himalajuose. Vakaruose žinomos kaip "supermaistas". Šio pavadinimo goji uogos nusipelnė dėl itin turtingos sudėties. 
Paprastai vartojamos džiovintos: su sausais pusryčiais, arbata, vienos kaip užkandis. Iš jų spaudžiamos sultys. Literatūroje nurodoma, kad naudojantys kraują skystinančius vaistus, besilaukiančios ir maitinančios moterys šiomis uogomis turėtų nepiknaudžiauti.

Turi daug skaidulinių medžiagų, mažai riebalų.
Maistinė vertė (100 g) 306/1304: baltymų 11 g, angliavandenių 60 g (iš jų cukrų 48 g), riebalų 2,7 g ( iš jų sočiųjų 0,4 g), skaidulinių medžiagų 13 g, natrio – pėdsakas.
Supakuota aplinkoje, kurioje yra riešutų ir sėklų.
 
Užauginta Kinijoje, supakuota Didžiojoje Britanijoje.
 
***************

Tradicinėje Kinų, Tibeto ir Indų medicinoje goji uogos jau daugiau nei 6000 metų naudojamos žmogaus organizmui stiprinti.

Vitaminų ir mineralų kiekis, minimas įvairiuose šaltiniuose apie džiovintas goji uogas, gana skirtingas. Tačiau beveik visi mini didelį kiekį karotino, vitamino C ir geležies.

JAV mokslo institucijų sukurtos ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) sistemos: USDA - JAV Žemės ūkio departamento - mokslinių tyrimų skyriaus http://www.ars.usda.gov/SP2UserFiles/Place/12354500/Data/ORAC/ORAC_R2.pdf, Nacionalinio Senėjimo instituto (National Institute on Aging), kuris įeina į JAV Nacionalinių sveikatos institutų sistemą (National Institutes of Health (NIH)) www.oracvalues.com.
Pastarojoje ORAC vertinimo sistemoje goji uogos yra 38 augalas tarp tirtų 300 žinomų natūralių antioksidantų. Sąrašo priekį užima daugiausia prieskoniniai augalai.
Vertinant pagal skirtingas sistemas, galima gauti apčiuopiamai skirtingus to paties augalo antioksidacinių savybių įvertinimus (ne tik dėl metodinių skirtumų, bet ir tirtų augalo porūšių, derliaus nuėmimo laiko, apdirbimo ir pan.).

Prekės kodas: VD16
Bar kodas: 5028869076658
Kaina: 13,72 Lt


Content